- Slanted for optimum presentation
- Can be wall mounted or free standing
- Durable and clear styrene consruction
- For A5 literature
- Four tiers
<
>
Deflecto 4 Tier Literature Holder A5 DE779YTCRY
117 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: KF105081472 Stock Available
-
Product Code: SS70101Currently out of Stock
-
Product Code: KF0211011 Stock Available
-
Product Code: KF105091137 Stock Available
-
Product Code: MQ0200917 Stock Available
-
Product Code: AV52001138 Stock Available
-
Product Code: HPCN684EE10 Stock Available
-
Product Code: GL522113740 Stock Available
-
Product Code: BC101142231 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 4 Pockets |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 175x255x165mm |
| Dimensions | 172x175x345mm |
| Pocket Size | A5 |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Orientation | Portrait |
| Material | Polystyrene |
| Manufacturer | Stewart Superior |
| Weight | 382g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Sorter/Organizer |
Description
The Deflecto A5 Literature Display is ideal for a range of businesses, allowing you to effectively inform your customers. Great for a range of different magazines or brochures, the four-tiered display provides room for a number of different items. With a clear plastic construction, your literature is highly visible and you don't have to worry about the deterioration of your display over time. Can be wall mounted or stand free for ease of use and versatility.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
