- Quick drying for immediate application
- Labels for manual franking machines
- 2 labels per sheet, pack of 500 sheets
- Size: 140x38mm
- Colour: white
- Pack of 1000 labels
<
>
Avery Franking Label 140x38mm 2 Per Sheet White (Pack of 1000) FL01
138 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: SS70101Currently out of Stock
-
Product Code: KF012261037 Stock Available
-
Product Code: KF01426201 Stock Available
-
Product Code: DF77901117 Stock Available
-
Product Code: KF01127329 Stock Available
-
Product Code: KF260532882 Stock Available
-
Product Code: KF3200316 Stock Available
-
Product Code: KF32001739 Stock Available
-
Product Code: GL522113740 Stock Available
-
Product Code: BC101142231 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Environment Support | Forest Stewardship Council FSC Certified |
| Form | Labels |
| Dimensions | 85x93x142mm |
| Country of Origin | UK |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | 140x38mm |
| Label Format | 2 per Sheet |
| Manufacturer | Avery UK |
| Weight | 0.83kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Accessories |
Description
These Avery Franking Labels are the ideal choice for use with your manual franking machine. The quick drying material makes them ideal for immediate application to your envelopes and packages. A special carton design ensures smooth feeding into your machine. This pack contains 1000 labels.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
