Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Product colour | Black |
| Width | 10 mm |
| Weight | 390 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 16 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package weight | 420 g |
| Country of origin | China |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Accessories |
Description
Magnetic tape is ideal for visualising projects, processes and timescales quickly. Simply cut the tape to size with scissors, peel of the backing material and attached to desired surface to media to make a magnetic strip. Size 10x10000mm
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.