‹ Prev
Next ›
Nobo Premium Plus Cork Noticeboard Oak Frame 1800x1200mm 37639005
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Self healing natural cork pinning surface
- Rounded natural oak finish trim to complement the natural cork surface
- Includes wall fixing kit
- Size: 1800x1200mm
- Self-healing cork surface to display notices with exceptional pin-holding power
- 1800x1200mm
- High quality wooden frame
- Through corner mounting fixtures included
- 10 year guarantee
£320.00
Inc. VAT £384.00
Product Details
General Information
| Colour | Brown |
| Width | 1800 mm |
| Height | 1200 mm |
| Package width | 1200 mm |
| Package depth | 1800 mm |
| Package height | 1800 mm |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Board |
Description
Nobo Elipse Classic boards are ideal for general office use and are offered with a traditional wood-effect frame in either light oak or teak-effect. Cork or colourfast felt in green or blue are offered as notice board surfaces. - Ideal for general and home office use. - Light oak framed provides a classic look. - Board size 1200x1800mm. - Traditional self healing cork mounting surface.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.