Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Type | Staples pack |
| Gauge | 26/6 |
| Staple leg length | 6 mm |
| Capacity | 210 staples |
| Type of staple | 26/6 |
| Product colour | Blue |
| Stapling capacity | 25 sheets |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 19 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 180 g |
| Cartridges quantity | 5 pc(s) |
Product Information
| Brand | Leitz |
| Type | Staples |
Description
Cartridge of strong steel staples. Optimum performance when used with Leitz 5551 Heavy Duty stapler.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.