1% Off
‹ Prev
Next ›
Kyocera TK-710 Toner Cartridge Black 1T02G10EU0
1 Stock Available
- Works with Original
- Kyocera
- Laser Printer: FS-9530DN
- Kyocera Mita
- FS: FS-9130DN - FS-9530DN
- Kyocera
- Suitable for a medium sized office environment
- For use with the FS-9130DN/9530DN
- Average print yield of 40,000 pages
- Kyocera spherical toner improves image quality
- Black laser toner cartridge
£206.05
RRP: £208.25
Inc. VAT £247.26
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Compatibility | FS-9130DN, FS-9530DN |
| Black toner page yield | 40000 pages |
| Width | 115 mm |
| Depth | 505 mm |
| Height | 315 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 65 x 53 x 26.5 mm |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Kyocera |
| Type | Toner |
Description
TK-710 Toner-Kit Black.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.