1% Off
‹ Prev
Next ›
Kyocera TK-580Y Toner Cartridge Yellow 1T02KTANL0
3 Stock Available
- Works with Original
- Kyocera Mita
- FS: FS-C5150DN
- P: P6021CDN
- Kyocera
- Laser Printer: FS-C5150DN
- Kyocera Mita
- Printing is kept quick but without mistakes
- Page Yield: 2,800
- Compatible with FS-C5150DN
- Genuine Kyocera cartridge for reliable operation
- Replacement yellow cartridge for use with Kyocera laser printers
£109.72
RRP: £110.55
Inc. VAT £131.66
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Compatibility | FS-C5150DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 2800 pages |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 2800 pages |
| Product colour | Black |
| Width | 110 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 120 mm |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Kyocera |
| Type | Toner |
Description
Average continuous yellow toner yield 2,800 pages in accordance with ISO/IEC 19798 Starter toner: Average continuous yellow toner yield 1,200 pages in accordance with ISO/IEC 19798
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.