1% Off
‹ Prev
Next ›
Kyocera TK-580K Toner Cartridge Black 1T02KT0NL0
11 Stock Available
- Works with Original
- Kyocera Mita
- FS: FS-C5150DN
- P: P6021CDN
- Kyocera
- Laser Printer: FS-C5150DN
- Kyocera Mita
- Colour: Black
- Genuine Kyocera cartridge for reliable operation
- Compatible with FS-C5150DN
- Page Yield: 3,500
- Printing is kept quick but without mistakes
£68.99
RRP: £69.68
Inc. VAT £82.79
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Compatibility | FS-C5150DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 3500 pages |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 3500 pages |
| Product colour | Black |
| Width | 130 mm |
| Depth | 310 mm |
| Height | 120 mm |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Kyocera |
| Type | Toner |
Description
Average continuous black toner yield 3,500 pages in accordance with ISO/IEC 19798\nStarter toner: Average continuous black toner yield 1,200 pages in accordance with ISO/IEC 19798
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.