2% Off
‹ Prev
Next ›
Kyocera TK-1130 Toner Cartridge Black 1T02MJ0NLC
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Works with Original
- Kyocera
- Laser Printer: FS-1130MFP - FS-1030MFP
- Kyocera Mita
- ECOSYS: M2030dn
- FS: FS-1130 MFP - FS-1030 MFP
- Kyocera
- Colour: Black
- Page yield: up to 3,000
- Compatible with: Kyocera ECOSYS M2030dn, M2530dn, FS-1030MFP, FS-1130MFP
- Standard yield
- Laser toner cartridge
£96.01
RRP: £97.57
Inc. VAT £115.22
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Compatibility | FS-1030MFP, FS-1030MFP/DP, FS-1130MFP, ECOSYS M2030dn PN, ECOSYS M2030dn, ECOSYS M2530dn |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Product colour | Black |
| Width | 285 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 100 mm |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Kyocera |
| Type | Toner |
Description
Microfine toner for 3,000 pages A4 in accordance with ISO/IEC 19752. Capacity of starter toner is 1,000 pages A4
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.