Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Product colour | Blue |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Gaming mouse pad | No |
| Wrist rest | Yes |
| Material | Foam |
| Weight | 150 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | Taiwan |
| Pallet net weight | 136.6 kg |
| Products per pallet (EU) | 324 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 119.4 cm |
| Pallet gross weight | 136.6 kg |
Product Information
| Brand | Kensington |
| Type | Mouse & Pad |
Description
Foam Wrist Rests provide extra comfort and support as you type or use a mouse, while ensuring a firm surface grip; integrated into a mouse pad, this blue wrist rest ensures weight and pressure is distributed evenly throughout their durable foam padding for maximum effect over prolonged periods.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.