Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Product colour | Black |
| Material | Gel |
| Country of origin | Taiwan |
| Weight | 630 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross weight | 308.6 kg |
| Pallet net weight | 308.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 125 cm |
Product Information
| Brand | Kensington |
| Type | Wrist Rest |
Description
Height Adjustable Wrist Rests provide extra comfort and support as you type, while ensuring a firm surface grip. Height adjustable to match any keyboard, the gel pillow moulds themselves to the natural curve of your wrist and hand for optimum effect over prolonged periods.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.