1% Off
‹ Prev
Next ›
HP Staple Cartridge Refill C8091A
Currently out of Stock
- Avoid job interruptions with the HP Staple Cartridge Refill. With 5000 staples in the refill cartridge and messages that indicate when the stapler is low on staples, you don’t have to worry about running out of staples in the middle of a print job.
- The HP Staple Cartridge Refill is easy to install and use, ensuring accurate stapling for professional-looking documents.
- With 5000 staples, the HP Staple Cartridge Refill offers great value and the reliability you’ve come to expect from HP.
£40.15
RRP: £40.35
Inc. VAT £48.18
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Capacity | 5000 staples |
| Product colour | Metallic, Transparent |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP LaserJet Multifunction printers |
| HP segment | Business |
| Width | 94 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 42 mm |
| Weight | 230 g |
| Country of origin | China |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 725184580185 |
| UNSPSC-code | 44101707 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
HP Staple Cartridge Refills give you more for your money and ensure you don't have to worry about frequent cartridge replacement. Each refill contains 5000 staples.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.