‹ Prev
Next ›
HP MLT-D1042S Original Laser Toner Cartridge Black SU737A
23 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Samsung ML-1661 Laser - Samsung ML-1665W - Samsung ML-1670 - Samsung ML-1670 Laser - Samsung ML-1676 Laser - Samsung ML-1678 Laser - Samsung ML-1865W - Samsung ML-1866 - Samsung SCX-3200 - Samsung SCX-3205 Laser - Samsung SCX-3300 Laser - Samsung ML-1661 - Samsung ML-1672 - Samsung ML-1675 - Samsung ML-1678 - Samsung ML-1861 - Samsung ML-1865W Laser - Samsung ML-1866 Laser - Samsung SCX-3205W Laser - Samsung SCX-3305 Laser - Samsung ML-1660 - Samsung ML-1660 Laser - Samsung ML-1665W Laser - Samsung ML-1671 - Samsung ML-1674 - Samsung ML-1861 Laser - Samsung SCX-3200 Laser - Samsung SCX-3205W - Samsung SCX-3305 - Samsung ML-1665 - Samsung ML-1665 Laser - Samsung ML-1671 Laser - Samsung ML-1672 Laser - Samsung ML-1674 Laser - Samsung ML-1675 Laser - Samsung ML-1676 - Samsung ML-1860 - Samsung ML-1860 Laser - Samsung ML-1866W - Samsung ML-1866W Laser - Samsung SCX-3205 - Samsung SCX-3300 - Samsung SCX-3305W - Samsung SCX-3305W Laser
- Samsung
- ML: ML-1660 - ML-1670 - ML-1860 - ML-1665 - ML-1865 - ML-1675 - ML-1865w
- SCX: SCX-3200 - SCX-3205w - SCX-3205
- HP
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~1,500 pages)
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
£89.64
Inc. VAT £107.57
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | ML-1660, 1665, 1670, 1675, 1860, 1865, 1865W / SCX-3200, 3205, 3205W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | SU737A |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 137 mm |
| Depth | 363 mm |
| Height | 98 mm |
| Package width | 363 mm |
| Package depth | 137 mm |
| Package height | 98 mm |
| Package weight | 1.02 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 2.7 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 191628481071 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]