‹ Prev
Next ›
HP MLT-D101S Original Laser Toner Cartridge Black SU696A
12 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Samsung ML-2165W - Samsung ML-2165W Laser - Samsung SCX-3401FH - Samsung SCX-3401FH Laser - Samsung SCX-3406 Laser - Samsung SCX-3406F Laser - Samsung SCX-3406F - Samsung SCX-3406FH - Samsung SCX-3406HW - Samsung SF-760P Laser Multifunction - Samsung ML-2165 - Samsung SCX-3405W - Samsung SCX-3405W Laser - Samsung SCX-3406 - Samsung SCX-3406FH Laser - Samsung SCX-3406HW Laser - Samsung SF-760P - Samsung SF-765P Laser Multifunction - Samsung SF-765P - Samsung ML-2165 Laser - Samsung SF-760P Laser
- Samsung
- ML: ML-2165w - ML-2160 - ML-2162 - ML-2165 - ML-2168
- SCX: SCX-3405F - SCX-3405w - SCX-3400F - SCX-3400 - SCX-3405 - SCX-3405fw
- SF: SF-760p
- HP
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
£86.24
Inc. VAT £103.49
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | ML-2850D, 2851ND |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | SU696A |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 155 mm |
| Depth | 346 mm |
| Height | 108 mm |
| Package width | 346 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 108 mm |
| Package weight | 870 g |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 2.7 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 191628480661 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.