‹ Prev
Next ›
HP Color LaserJet 220V Fuser Kit Q3985A
Currently out of Stock
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Color LaserJet 5550 - Color LaserJet 5550dn - Color LaserJet 5550hdn - Color LaserJet 5550n - Color LaserJet 5550dtn
- HP
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
£510.60
Inc. VAT £612.72
Product Details
General Information
| Colour | Black/Colour |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP Color LaserJet 5550 Supply Kits work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Business |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 661 mm |
| Depth | 308 mm |
| Height | 324 mm |
| Weight | 5 kg |
| Package width | 661 mm |
| Package depth | 308 mm |
| Package height | 324 mm |
| Package weight | 5 kg |
| Print technology | Laser |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Retail only | N |
| UNSPSC-code | 44103004 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Part |
Description
Ensure consistent colour and optimum print quality every time with the easy to install HP Color LaserJet fuser kit.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.