‹ Prev
Next ›
HP CLT-Y506L Original Laser Toner Cartridge High Yield Yellow SU515A
37 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Samsung CLX-6260FR - Samsung CLX-6260ND - Samsung CLP-680DW - Samsung CLP-680ND - Samsung CLX-6260FW
- Samsung
- CLX: CLX-6260fr - CLX-6260nd - CLX-6260fw
- CLP: CLP-680DW - CLP-680nd - CLP-680w
- HP
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Yellow (3,500 pages)
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
£139.91
Inc. VAT £167.89
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CLP-680ND, 680DW / CLX-6260ND, 6260FD, 6260FR, 6260FW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 3500 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | SU515A |
| Country of origin | China |
| HP segment | Home |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 137 mm |
| Depth | 375 mm |
| Height | 112 mm |
| Package width | 375 mm |
| Package depth | 137 mm |
| Package height | 112 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.