‹ Prev
Next ›
HP CLT-Y504S Original Laser Toner Cartridge Yellow SU502A
4 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Samsung CLP-415N - Samsung CLX-4195FW - Samsung Xpress SL-C1810W - Samsung Xpress SL-C1860FW - Samsung CLP-415NW - Samsung CLX-4195FN
- Samsung
- CLP: CLP-415 - CLP-415nw - CLP-415N
- CLX: CLX-4195fw - CLX-4195 - CLX-4195fn
- Xpress: C1860 - SL-C1860fw - SL-C1810w - SL-C1810
- HP
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Yellow (1,800 pages)
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
£106.60
Inc. VAT £127.92
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CLP-415N, 415NW / Xpress C1810W, C1404W, C1860FW, C1454FW, C1454N, C1453FW / CLX-4195N, 4195FN, 4195FW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1800 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CLT-Y504S |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 138 mm |
| Depth | 380 mm |
| Height | 117 mm |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 138 mm |
| Package height | 117 mm |
| Package weight | 900 g |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3.9 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.