‹ Prev
Next ›
HP Original Ink Cartridge Black 51604A
6 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Inkjet Printer: Scanjet Enterprise Flow N9120 - Thinkjet - Quietjet - Quietjet Plus - ScanJet Enterprise Flow N9120
- QuietJet: QuietJet - QuietJet Plus - 2227 A QuietJet Plus - 2228 A QuietJet - 2227 B QuietJet Plus
- ThinkJet: 2225 A ThinkJet - 2225 C ThinkJet - 2225 D ThinkJet - 2225 ThinkJet - 2225 B ThinkJet - Think Jet
- HP
- Original HP Ink Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Designed for users of battery-driven or portable printing devices, or for narrow-width printing applications.
£14.64
Inc. VAT £17.57
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP ScanJet n9120 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Black ink volume | 1 ml |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | 51604A |
| Country of origin | United States, Malaysia |
| HP segment | Home |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 °C |
| Width | 38 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 114 mm |
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 38 mm |
| Package height | 114 mm |
| Package weight | 90 g |
| Products per master (outer) case | 200 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 088698004388 |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Stacking number for pallet | 2 pc(s) |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Ink |
Description
Designed for users of battery-driven or portable printing devices, or for narrow-width printing applications.\nHP's original line of thermal Inkjet print cartridges provides a low cost solution for a broad range of printing applications. Each disposable print cartridge includes a printhead with a self-contained ink reservoir for fast and easy replacement.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.