1% Off
‹ Prev
Next ›
HP 651A Original LaserJet Toner Cartridge Magenta CE343A
5 Stock Available
- Works with Original
- HP
- LaserJet: LaserJet Enterprise 700 Color MFP M775dn - LaserJet Enterprise 700 Color MFP M775f - LaserJet Enterprise 700 Color MFP M775z - LaserJet Enterprise 700 Color MFP M775z plus - LaserJet Enterprise 700 Color MFP M775zm - LaserJet Managed MFP M775fm
- Color LaserJet: LaserJet Enterprise 700 Color M775dn - LaserJet Enterprise 700 Color M775f - LaserJet Enterprise 700 Color M775z+ - LaserJet Enterprise 700 Color M775z
- Laser Printer: LaserJet Enterprise 700 color M775z - Color LaserJet Managed MFP M775zm - LaserJet Color MFP M775f - LaserJet Color MFP M775z+ - LaserJet Enterprise 700 color M775f - LaserJet Enterprise 700 color M775z+ - LaserJet Enterprise 700 color M775dn - Color LaserJet Managed MFP 775fm - LaserJet Color MFP M775dn - LaserJet Color MFP M775z
- LaserJet Enterprise: 700 Color MFP M775z - 700 Color MFP M775z+ - 700 Color MFP M775f
- HP
- Original HP 651A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 651 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M775; HP LaserJet M775
- 1 Magenta (~16,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for enterprise workgroups with managed printing environments and small- and medium-size businesses that are do-it-yourself marketers.
- Depend on Original HP 651A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
£529.49
RRP: £534.72
Inc. VAT £635.39
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 651 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 16000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CE343A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 17% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Width | 492 mm |
| Depth | 188 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Package width | 492 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 2.72 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 11.6 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 36 pc(s) |
| Pallet gross weight | 118.4 kg |
| Pallet weight (EU) | 118.4 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886111121359 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for enterprise workgroups with managed printing environments and small- and medium-size businesses that are do-it-yourself marketers.\nHP 651A Magenta LaserJet Toner Cartridge produces standout business documents with glossy, photo-like colour. Keep business productivity high and avoid wasted time and supplies with reliable Original HP toner cartridges.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.