‹ Prev
Next ›
HP 650A Original LaserJet Toner Cartridge Magenta CE273A
3 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Color LaserJet: CP5520 - CP5525n - Color LaserJet Enterprise CP5525xh - CP5525xh - Color LaserJet Enterprise CP5520 Series - Color LaserJet Enterprise CP5525dn - Color LaserJet Enterprise M750dn - Color LaserJet Enterprise M750n - Color LaserJet Enterprise CP5525n - Color LaserJet Enterprise M750xh - Cp5525dn
- Laser Printer: Color LaserJet Enterprise CP5525n - Color LaserJet Enterprise M750n - Color LaserJet Enterprise M750xh - Color LaserJet Enterprise CP5525xh - Color LaserJet Enterprise M750dn - Color LaserJet Enterprise CP5525dn - Color LaserJet Enterprise CP5525dn Printer - Color LaserJet CP5225n
- LaserJet Enterprise: M750xh - M750dn - M750n
- HP
- Original HP 650A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 650 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M750
- 1 Magenta (~15,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for offices that print colour business documents and marketing materials with photo-like images and graphics.
- Depend on Original HP 650A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
£498.86
Inc. VAT £598.63
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 650 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 15000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CE273A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 17% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Width | 492 mm |
| Depth | 188 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Package width | 492 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 2.62 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 11.6 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 36 pc(s) |
| Pallet gross weight | 114.6 kg |
| Pallet weight (EU) | 114.6 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962161197 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for offices that print colour business documents and marketing materials with photo-like images and graphics.\nHP 650 LaserJet Printing Supplies produce standout business documents with glossy, photo-like colour. Original HP toner cartridges with HP ColorSphere technology deliver print shop-quality results on a range of papers.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.