‹ Prev
Next ›
HP 650A Original LaserJet Toner Cartridge Black CE270A
Currently out of Stock
- Works with Original
- HP
- Color LaserJet: CP5520 - CP5525n - Color LaserJet Enterprise CP5525dn - CP5525xh - Color LaserJet Enterprise CP5520 Series - Color LaserJet Enterprise CP5525xh - Color LaserJet Enterprise M750dn - Color LaserJet Enterprise CP5525n - Color LaserJet Enterprise M750n - Color LaserJet Enterprise M750xh - Cp5525dn
- Laser Printer: Color LaserJet Enterprise CP5525n - Color LaserJet Enterprise M750n - Color LaserJet Enterprise CP5525xh - Color LaserJet Enterprise M750dn - Color LaserJet Enterprise M750xh - Color LaserJet Enterprise CP5525dn - Color LaserJet CP5225n - Color LaserJet Enterprise CP5525dn Printer
- LaserJet Enterprise: M750n - M750xh - M750dn
- HP
- Original HP 650A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 650 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M750
- 1 Black (~13,500 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for offices that want to print professional-quality marketing and business materials.
- Depend on Original HP 650A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
£311.37
Inc. VAT £373.64
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 650 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 13500 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CE270A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 17% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Width | 492 mm |
| Depth | 188 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Package width | 492 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 2.62 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 11.6 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 36 pc(s) |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross length | 80 cm |
| Pallet gross height | 104.9 cm |
| Pallet gross weight | 114.6 kg |
| Pallet weight (EU) | 114.6 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962161166 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for offices that want to print professional-quality marketing and business materials.\nHP 650 LaserJet Printing Supplies keep business productivity high. Avoid wasted time and supplies with a reliable, Original HP toner cartridge designed for frequent printing of e-mails, drafts and documents with crisp, black text.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.