‹ Prev
Next ›
HP 64A Original LaserJet Toner Cartridge Black CC364A
9 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: LaserJet P4015dn - LaserJet P4515tn - LaserJet P4015x - LaserJet P4015n - LaserJet P4015tn - LaserJet P4014 - LaserJet P4014dn - LaserJet P4014n - LaserJet P4515n - LaserJet P4515x - LaserJet P4515xm
- LaserJet Mono: P4014 - P4014dn - P4015tn - P4014n - P4015n - P4015x - P4515n - P4515tn - P4515x - P4515xm - P4015DN
- LaserJet: LaserJet P4014 - LaserJet P4015 dn - LaserJet P4515 - LaserJet P4515 tn - LaserJet P4014 dn - LaserJet P4014 n - LaserJet P4015 tn - LaserJet P4515 n - LaserJet P4015 - LaserJet P4015 n - LaserJet P4015 x - LaserJet P4515 x
- HP
- Original HP 64A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~10,000 pages)
- Original HP black-and-white printer toner cartridges tested produced, on average, 11% more usable pages than non-HP cartridges.*
- Reliable printing you can trust
- Ideal for producing reports, letters, labels and invoices.
- Depend on Original HP 64A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
£225.11
Inc. VAT £270.14
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 64 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 10000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CC364A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 16% |
| Country of origin | China, Japan |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 391 mm |
| Depth | 193 mm |
| Height | 300 mm |
| Weight | 1.71 kg |
| Package width | 391 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 300 mm |
| Package weight | 2.47 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 9.9 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 12 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 15 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 45 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Products per pallet | 45 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 36 pc(s) |
| Pallet gross weight | 136 kg |
| Pallet weight (EU) | 114 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 883585007592 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing reports, letters, labels and invoices.\nTrouble-free printing page after page. Consistent results, cartridge after cartridge. Office printing runs smoothly with Original HP Cartridges and enhanced toner. And you can rely on the environmental leadership of HP.