34% Off
‹ Prev
Next ›
HP 647A Original LaserJet Toner Cartridge Black CE260A
49 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Color LaserJet Enterprise CM4540 MFP - Color LaserJet CP4525dn - Color LaserJet Enterprise CP4025dn - Color LaserJet Enterprise CP4025n - Color LaserJet Enterprise CP4525dn - Color LaserJet Enterprise CM4540f - Color LaserJet Enterprise CM4540 - Color LaserJet Enterprise CM4540fskm - Color LaserJet Enterprise CP4525n - Color LaserJet Enterprise CP4525xh - Color LaserJet CP4025n - Color LaserJet CP4025dn - Color LaserJet Enterprise CM4540fskm MFP
- Color LaserJet: CP4525 - CP4525dn - CP4025 - CP4525n - Color LaserJet CM4540 f - Color LaserJet CP4025 n - Color LaserJet CP4525 dn - Color LaserJet CP4525 n - Color LaserJet CP4525 xh - Cp4025n - CM4540 - CP4025dn - CP4525xh - Color LaserJet CM4540 - Color LaserJet CM4540 fskm - Color LaserJet CP4025 dn - Color LaserJet CP4520 Series
- HP
- Original HP 647A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~8,500 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for customers who print business documents and marketing materials.
- Depend on Original HP 647A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
£210.59
RRP: £320.48
Inc. VAT £252.71
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 647 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 8500 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CE260A |
| Total amount of recycled materials used for making | 13% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 390 mm |
| Depth | 164 mm |
| Height | 214 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 390 x 164 x 214 mm |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 164 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package weight | 1.84 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 7.2 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 56 pc(s) |
| Pallet gross weight | 191.1 kg |
| Pallet weight (EU) | 103 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884420186816 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1185 x 1000 x 1212 mm |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1009 mm |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for customers who print business documents and marketing materials.\nHP 647 LaserJet Printing Supplies ensure you stay productive and avoid wasted time and supplies. Achieve professional results on business documents and get reliable cartridge performance. HP cartridges are specifically designed for your printer.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.