‹ Prev
Next ›
HP 364 Original Ink Cartridge 3-ml Yellow CB320EE
5 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Photosmart: Premium Fax - Premium Fax C309a - Premium Fax E all-in-one C410b - Premium all-in-one - Premium e-all-in-one - 5510 - 6525 e All in One - B109d - B109n - B110d Wireless e-all-in-one - C5370 - C5393 - C6380 - Plus e-all-in-one b210b - Premium C309n - 5510 e-all-in-one - 5512 - 5512 e All in One - 5515 - 5522 e All in One - 5524 - 6520 e-all-in-one - B210 - B8550 - B8553 - C5390 - D5468 - D7560 - Plus B209a - Plus all-in-one - Plus e-all-in-one b210c - Plus e-all-in-one b210e - Premium C309g - estation - 5514 - 7510 e-all-in-one - B109c all-in-one - C309 - C410 - C510 - C5324 - C5373 - C5380 - C5383 - C6300 - D5460 - D5463 - Plus B209c - Premium C309 - Premium C310 - Premium Fax C309c - eStation C510 - plus e all-in-one B210a - 5520 e-all-in-one - 5525 e All in One - 6510 e-all-in-one - 7520 e-all-in-one - B010a - B109a - B109f - B109n Wireless - B109q Wireless - B110a Wireless e-all-in-one - B110c Wireless e-all-in-one - B110e Wireless e-all-in-one - B111 - B309 - C310 - C5388 - C6324 - CN245b Wireless e-all-in-one - Plus B209 - Premium C309h - Premium e-all-in-one C310a - plus B209b
- DeskJet: 3524 e-all-in-one - 3522 e-all-in-one - 3070 - 3520 e-all-in-one
- Inkjet Printer: Deskjet 3520 - Officejet 4620 - Photosmart - Photosmart 5520 - Photosmart 5525 - Photosmart 6510 - Photosmart 6525 - Photosmart B8550 Photo - Photosmart Premium - Photosmart 5510 All-in-One - B111a - Photosmart 7520 All-in-One - Photosmart C6380 All-in-One - Photosmart 5510 All-in-One - B111b - Photosmart All-in-One - B010a - Officejet 4622 - Photosmart D5460 - Photosmart 6525 All-in-One - Photosmart All-in-One - B109f - Photosmart Plus All-in-One - B210a - Photosmart Wireless All-in-One - B110a - Photosmart Premium All-in-One - C309g - Photosmart 6520 All-in-One - Photosmart C5383 All-in-One - Photosmart Premium TouchSmart Web AlO - C309n - Photosmart 6520 - Photosmart 7510 - Photosmart 7520 - Photosmart C5380 - Photosmart eStation - Photosmart 7510 All-in-One - C311a - Photosmart C5380 All-in-One - Photosmart Premium Fax All-in-One - C410b - Deskjet 3070A - Photosmart 5510 - Photosmart C6380 - Photosmart Plus - Photosmart All-in-One - B109d - Photosmart All-in-One - B010b - Photosmart D5460 All-in-One - Photosmart eStation Printer - C510a - Photosmart 6510 All-in-One - B211a - Photosmart Premium All-in-One - C309h - Deskjet 3070 All-in-One - B611b - Photosmart B8550 Photo Printer - Photosmart Pro B8550 Printer - Photosmart 5525 All-in-One - Photosmart All-in-One - B109n - Photosmart Premium All-in-One - C310a - Deskjet 3520 All-in-One - Photosmart 5515 All-in-One - B111h - Photosmart All-in-One - B109a - Photosmart Plus All-in-One - B210c - Photosmart 5515 All-in-One - B111j - Photosmart C6383 All-in-One - Photosmart Wireless All-in-One - B110c - OfficeJet 4620 All-in-One - Photosmart 5520 All-in-One - Photosmart Wireless All-in-One - B110e - Deskjet 3070 All-in-One - B611a - Photosmart Premium Fax All-in-One - C309a - OfficeJet 4622 All-in-One - Photosmart C6324 All-in-One - Photosmart Plus All-in-One - B209a
- OfficeJet: 4620 e-all-in-one - 4622 e-all-in-one - 4610 all-in-one
- HP
- Original HP 364 Ink Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 364 ink cartridges work with: HP DeskJet 3522, 3524; HP Photosmart 5522, 5524, B210c
- 1 Yellow (~300 pages)
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.
- Quality prints you can take pride in
- Try HP Instant Ink - the hassle-free, money-saving ink subscription service.
- Ideal for customers who want easy and affordable way to print both high-quality photos and sharp looking colour documents conveniently at home.
- Depend on Original HP 364 Ink Cartridges designed specifically for your HP printer.
- What's in the box: Ink cartridge
£15.64
Inc. VAT £18.77
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP DeskJet 3522, 3524 HP Photosmart 5522, 5524, B210c |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 300 pages |
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Ireland |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Printing material shelf life | 1.5 year(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 50 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Width | 107 mm |
| Depth | 24 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 30 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 107 x 24 x 115 mm |
| Media sheets per package | 140 sheets |
| Package width | 107 mm |
| Package depth | 24 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 40 g |
| Size (imperial) | 10.7 cm (4.21") |
| Empty weight | 17 g |
| Print cartridge volume (metric) | 3 ml |
| Products per pallet | 3840 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 64 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 201.64 g |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 2.76 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print head swath | 1.43 cm (0.562") |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Ink |
Description
Ideal for customers who want easy and affordable way to print both high-quality photos and sharp looking colour documents conveniently at home.\n\nVersatile Original HP ink cartridges help meet your printing needs – from store-quality photos, to office documents, to web prints. Print vibrant colours that pop using individual ink cartridges that you can replace one at a time.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.