‹ Prev
Next ›
HP 350 Original Ink Cartridge 5-ml Black CB335EE
10 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Photosmart: C5283 - D5360 - C4205 - C4240 - C4272 - C4275 - C4340 - C4343 - C4383 - C4400 - C4485 - C4500 - C4524 - C5250 - C5270 - C4293 - C4300 - C4388 - C4470 - C4475 - C4580 - C5200 - C5280 - C4285 - C4345 - C4380 - C4385 - C4440 - C4472 - C4493 - C4585 - C4599 - C5240 - C5288 - c4583 - C4250 - C4210 - C4273 - C4280 - C4283 - C4270 - C4294 - C4348 - C4390 - C4424 - C4450 - C4473 - C4480 - C4483 - C4588 - C5273 - C5290 - C5293 - C5580 - D5345 - D5363 - D5368
- DeskJet: D4245 - D4360 - D4200 - D4263 - D4260
- Inkjet Printer: Deskjet D4260 - Deskjet D4260 Inkjet - OfficeJet J5785 - OfficeJet J5780 All-in-One - OfficeJet J6415 All-in-One - Photosmart C4580 All-in-One - OfficeJet J6410 All-in-One - OfficeJet J6424 All-in-One - OfficeJet J6413 All-in-One - Photosmart C4483 All-in-One - Deskjet D4360 Printer - Photosmart C4280 All-in-One - OfficeJet J5730 All-in-One - Photosmart C4272 All-in-One - Photosmart C4424 All-in-One - OfficeJet J6413 - Officejet J5780 - Photosmart C4380 - Photosmart C4424 - Photosmart C4472 - Photosmart C4485 - Photosmart C4580 - OfficeJet J6415 - OfficeJet J6424 - Photosmart C4270 - Photosmart C5280 - Deskjet D4360 - OfficeJet J5730 - Officejet J6410 - Photosmart C4205 - Photosmart C4272 - Photosmart C4280 - Photosmart C4340 - Photosmart C4480 - Photosmart C4483 - Photosmart C5283 - Photosmart C4270 All-in-One - Photosmart C4205 All-in-One - Photosmart C4485 All-in-One - Photosmart C4380 All-in-One - Photosmart C4480 All-in-One - Photosmart C5283 All-in-One - OfficeJet J5785 All-in-One - Deskjet D4260 Inkjet Printer - Photosmart C4340 All-in-One - Photosmart C4472 All-in-One - Photosmart C5280 All-in-One
- OfficeJet: J5700 - J5785 - J5790 - J6410 - J6415 - J6424 - J6450 - J6480 - J5780 - J6405 - J6413 - J6488
- HP
- Original HP 350 Ink Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~200 pages)
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Quality prints you can take pride in
- Ideal for consumers who print moderately and occasionally and want straight-forward, reliable prints with long-lasting results.
- Depend on Original HP 350 Ink Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Ink cartridge
£26.62
Inc. VAT £31.94
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 350 ink cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 200 pages |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| BCP bubble graphic colour | Black |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 55% |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 116 mm |
| Depth | 36 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 34 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 116 x 36 x 115 mm |
| Package width | 116 mm |
| Package depth | 36 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 52 g |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208 |
| Products per pallet | 2880 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 189.83 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print head swath | 8.38 mm (0.33") |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (201) 808736844574; (251) 808736844604; (301) 884962780954; (UUS) 884962780589 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 808736844574, 808736844604, 884962780954, 884962780589 |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Box contents | Ink cartridge |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Ink |
Description
Ideal for consumers who print moderately and occasionally and want straight-forward, reliable prints with long-lasting results.\nPrint darker, laser-quality black text that offers greater resistance to highlighter pen smear. This black ink delivers enhanced durability, so printed text will remain sharp and easy to read.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.