‹ Prev
Next ›
HP 22 Original Ink Cartridge 5-ml Tri-color C9352AE
2 Stock Available
- Works with Original
- HP
- DeskJet: 3915 - 3918 - D1360 - D1420 - D1430 - D1460 - D1530 - D1550 - D2400 - D2460 - D2466 - F2120 - F2179 - F2180 - F2185 - F340 - F394 - F4172 - F4175 - D2330 - D2360 - F2110 - F2187 - F2200 - F2210 - F2290 - F325 - F388 - F4185 - F4188 - 2180 - 3930 - 3940 - D1415 - D1560 - D2230 - D2300 - D2320 - 3900 - 3920 - 3938 - D1520 - D2368 - F2235 - F310 - F370 - F375 - F380 - F390 - F4180 - F4190 - 3910 - 3940v - D1400 - D1470 - D2430 - D2468 - F2100 - F2128 - F2140 - F2188 - F2280 - F350 - F4100 - F4140 - F4194
- Fax: Fax 1250
- Inkjet Printer: Deskjet 3940 Color Inkjet - Deskjet D1530 - Deskjet D2460 - Deskjet F380 - Deskjet D1460 Inkjet Printer - Deskjet F4172 All-in-One - DeskJet F370 All-in-One - Deskjet F2280 All-in-One - OfficeJet 4355 All-in-One - Deskjet F4180 All-in-One - Deskjet F2290 All-in-One - Deskjet D2460 Inkjet Printer - OfficeJet 4315 All-in-One - OfficeJet J5520 All-in-One - OfficeJet 5610 All-in-One - Deskjet F2180 All-in-One - Deskjet D2360 Printer - Deskjet D1560 Printer - OfficeJet J3680 All-in-One - DeskJet F380 All-in-One - 3180 Fax - Deskjet D2360 Color Inkjet - Deskjet F4180 - Officejet 4315 - Deskjet F2180 - PSC 1410
- OfficeJet: 4317 - 4300 - 4310 - 4315 - 4355 - 5605 - 5608 - 5610 - 5615 - 4350 - 4360 - 5600 - 5610v - J5520 - 4312 - 4314 - 4319 - 5607 - J3508 - J3608 - J3650 - J3680
- PSC: PSC-1401 - PSC-1402 - PSC-1400 - PSC-1410 - PSC-1410v - PSC-1415 - PSC-1417 - PSC-1403 - PSC-1410xi
- HP
- Original HP 22 Ink Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Cyan (~165 pages); 1 Magenta (~165 pages); 1 Yellow (~165 pages)
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Quality prints you can take pride in
- Ideal for basic printing in text and graphics, low-volume printing.
- Depend on Original HP 22 Ink Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Ink cartridge
£36.48
Inc. VAT £43.78
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 22 ink cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 165 pages |
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| BCP bubble graphic colour | Tri-color |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 5 ml |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Dye-based ink |
| OEM code | C9352AE |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Printing material shelf life | 1.5 year(s) |
| HP segment | Business |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 35 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 141 mm |
| Depth | 37 mm |
| Height | 131 mm |
| Weight | 40 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 141 x 131 x 37 mm |
| Package width | 141 mm |
| Package depth | 131 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package weight | 70 g |
| Package type | Blister |
| Page yield footnote | ISO/IEC 24711 |
| Empty weight | 29.9 g |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208 |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet gross weight | 144.3 kg |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 4.51 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Ink |
Description
Ideal for basic printing in text and graphics, low-volume printing.\nPrint brilliant colour photos and bright graphics using an ink cartridge designed to work with your HP printer.