‹ Prev
Next ›
HP 21 Original Ink Cartridge 5-ml Black C9351AE
29 Stock Available
- Works with Original
- HP
- DeskJet: 3940 - D1400 - D2430 - D2468 - F2100 - F2128 - F2140 - F310 - F350 - F375 - F380 - F4100 - F4180 - 2149 - 2180 - 3910 - 3930 - D1415 - D1470 - D2230 - D2320 - D2360 - F2110 - F2180 - F2187 - F2200 - F2210 - F2280 - F2290 - F394 - F4185 - 3900 - 3915 - 3918 - 3920 - 3938 - 3940v - D1520 - D2368 - D2466 - F2188 - F2235 - F370 - F4140 - F4194 - D1360 - D1420 - D1430 - D1460 - D1530 - D1550 - D1560 - D2300 - D2330 - D2400 - D2460 - F2120 - F2179 - F2185 - F325 - F340 - F388 - F390 - F4172 - F4175 - F4188 - F4190
- Inkjet Printer: Deskjet D2360 - DeskJet F380 All-in-One - OfficeJet 4355 All-in-One - Deskjet D2460 Inkjet Printer - Deskjet F2290 All-in-One - Deskjet F4172 All-in-One - Deskjet D1560 Printer - OfficeJet J3680 All-in-One - OfficeJet 4315 All-in-One - DeskJet F370 All-in-One - Deskjet F4180 All-in-One - 3180 Fax - DeskJet F370 - Deskjet F380 - PSC 1410 - Deskjet D1460 Inkjet - Deskjet D1560 - Deskjet D2360 Color Inkjet - Deskjet F2180 - Deskjet F2280 - Deskjet F4180 - OfficeJet 4355 - OfficeJet J3680 - Officejet 4315 - OfficeJet J5520 All-in-One - Deskjet F2180 All-in-One - Deskjet D1460 Inkjet Printer - Deskjet D2360 Printer - Deskjet F2280 All-in-One - Deskjet D1530 - Deskjet D2460 - Deskjet D2460 Inkjet - Deskjet F2290 - Deskjet 3940 Color Inkjet
- OfficeJet: 4312 - J3608 - 4314 - 4319 - 4355 - 4360 - J3508 - J3650 - J3680 - J5520 - 4300 - 4310 - 4315 - 4317 - 4350
- PSC: PSC-1400 - PSC-1410xi - PSC-1403 - PSC-1415 - PSC-1417 - PSC-1410 - PSC-1410v - PSC-1401 - PSC-1402
- Fax: Fax 1250
- HP
- Original HP 21 Ink Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~190 pages)
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Quality prints you can take pride in
- Ideal for users who want laser-quality black text. Great for educational projects, homework assignments, e-mail and letters, financial and household management.
- Depend on Original HP 21 Ink Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Ink cartridge
£25.66
Inc. VAT £30.80
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 21 ink cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 190 pages |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink volume | 5 ml |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | China, United States, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Total amount of recycled materials used for making | 55% |
| HP segment | Business |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 35 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 131 mm |
| Depth | 37 mm |
| Height | 141 mm |
| Weight | 40 g |
| Package width | 141 mm |
| Package depth | 131 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package weight | 60 g |
| Package type | Box |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208 |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet gross weight | 134.8 kg |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 4.21 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (301) 884962834312; (BA5) 829160941356; (BA6) 829160941363; (UUQ) 884962780756; (UUS) 884962780749 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962834312, 829160941356, 829160941363, 884962780756, 884962780749 |
| Ink drop | 17 |
| Print head nozzles | 416 |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Box contents | Ink cartridge |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Ink |
Description
Ideal for users who want laser-quality black text. Great for educational projects, homework assignments, e-mail and letters, financial and household management.\nHP 21 Ink Cartridges print polished, professional documents with laser-quality black text. HP ink cartridges are designed to work with your HP printer for the best results.