Third Off
‹ Prev
Next ›
HP 128A Original LaserJet Toner Cartridge Black CE320A
17 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Color LaserJet Pro: 1522 - 1523 - 1521 - CM1415fn - CM1415fnw - 1527 - CP1526 - Cp1528
- Laser Printer: LaserJet Pro CM1415fnw Color - LaserJet Pro CP1525n Color - LaserJet Pro CP1525nw Color - LaserJet Pro CM1415fn Color
- LaserJet Pro: LaserJet Pro Cm1415fn - LaserJet Pro Cm1410 Series Color - LaserJet Pro CM1415fnw - LaserJet Pro CP1525NW
- Color LaserJet: CM1415fn - CP1525nw - CM1415fnw - CP1525n - CM1415
- HP
- Original HP 128A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~2,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for printing professional output in home offices or small businesses. These Original HP Toner Cartridges deliver consistent, high-quality results.
- Depend on Original HP 128A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
£95.91
RRP: £142.53
Inc. VAT £115.09
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 128 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CE320A |
| Total amount of recycled materials used for making | 19% |
| Country of origin | China, Japan |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 365 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 600 g |
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 800 g |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.5 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 40 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 280 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet (EU) | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 216 pc(s) |
| Pallet gross width | 112.2 cm |
| Pallet gross length | 93.8 cm |
| Pallet gross height | 124.4 cm |
| Pallet gross weight | 193.3 kg |
| Pallet weight (EU) | 193.3 kg |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for printing professional output in home offices or small businesses. These Original HP Toner Cartridges deliver consistent, high-quality results.\nHP 128 LaserJet Printing Supplies make documents and marketing materials look professional. Keep your home or office productive by avoiding wasted time and supplies. These cartridges are specifically designed for your printer.