‹ Prev
Next ›
HP 126A Original LaserJet Toner Cartridge Yellow CE312A
4 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Color LaserJet: M175nw - Topshot LaserJet M275nw - 1025 - M175a - CP1025 - Cp1025nw
- Color LaserJet Pro: 100 MFP M175nw - Topshot LaserJet Pro M275 - 175a - 100 mfp m175a - 200 mfp m275
- Laser Printer: LaserJet Pro CP1025nw Color - TopShot LaserJet Pro M275 - LaserJet Pro 100 color M175a - LaserJet Pro 100 color M175nw - LaserJet Pro CP1025 Color - Color LaserJet Pro CP1025nw - Color LaserJet Pro CP1025 - LaserJet Pro 100 Color M175nw - LaserJet Pro 100 Color M175a
- LaserJet: TopShot LaserJet Pro M275nw
- LaserJet Pro: LaserJet Pro CP1025 - LaserJet Pro 100 Color MFP M175a - LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw - LaserJet Pro CP1025NW
- HP
- Original HP 126A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 126 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro CP1025
- 1 Yellow (~1,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for printing professional output in the home office or small business. These cartridges deliver consistent, high-quality results.
- Depend on Original HP 126A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
£74.44
Inc. VAT £89.33
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 126 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CE312A |
| Total amount of recycled materials used for making | 14% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 35 - 85% |
| Width | 363 mm |
| Depth | 83 mm |
| Height | 86 mm |
| Weight | 300 g |
| Package width | 363 mm |
| Package depth | 83 mm |
| Package height | 86 mm |
| Package weight | 500 g |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 52 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 429 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet (EU) | 27 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Products per pallet | 324 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 324 pc(s) |
| Pallet gross width | 110.2 cm |
| Pallet gross length | 95 cm |
| Pallet gross height | 126.2 cm |
| Pallet gross weight | 182.5 kg |
| Pallet weight (EU) | 182.5 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962161142 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for printing professional output in the home office or small business. These cartridges deliver consistent, high-quality results.\nHP 126 LaserJet Printing Supplies print rich text documents and marketing materials. This toner's gloss delivers photo-quality graphics and images. Make a professional impact - get business-quality results on a wide range of laser papers.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.