‹ Prev
Next ›
HP 126A LaserJet Imaging Drum CMYK CE314A
2 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Color LaserJet: Topshot LaserJet M275nw - 1025 - CP1025
- Laser Printer: LaserJet Pro CP1025nw Color - TopShot LaserJet Pro M275 - Color LaserJet Pro M177fw - LaserJet Pro 100 color M175a - Color LaserJet Pro M176n - LaserJet Pro 100 color M175nw - LaserJet Pro CP1025 Color - Color LaserJet Pro CP1025 - LaserJet Pro 100 Color M175nw - Color LaserJet Pro CP1025nw - LaserJet Pro 100 Color M175a - Color LaserJet Pro MFP M176n - Color LaserJet Pro MFP M177fw
- Color LaserJet Pro: 100 MFP M175nw - 100 mfp m175a - 175a - 200 mfp m275
- HP
- Original HP 126A toner supplies deliver legendary HP print quality.
- HP 126 imaging drums work with: HP LaserJet Pro CP1025
- Ideal for printing professional output in the home office or small business. This imaging drum delivers consistent, high-quality results.
- Depend on Original HP 126A toner supplies designed specifically for your HP printer.
- Imaging drum; Recycling guide
£106.01
Inc. VAT £127.22
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Compatible Or Original | Original |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 126 imaging drums work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 14000 pages |
| Colour toner page yield | 7000 pages |
| OEM code | CE314A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 35 - 85% |
| Width | 363 mm |
| Depth | 92 mm |
| Height | 160 mm |
| Weight | 500 g |
| Dimensions (WxDxH) | 363 x 92 x 160 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 363 x 92 x 160 mm |
| Package width | 363 mm |
| Package depth | 92 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package weight | 700 g |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 28 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 210 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 144 pc(s) |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross length | 80 cm |
| Pallet gross height | 110.9 cm |
| Pallet gross weight | 121.3 kg |
| Pallet weight (EU) | 121.3 kg |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 14000 pages |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962223352 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Drum |
Description
Ideal for printing professional output in the home office or small business. This imaging drum delivers consistent, high-quality results.\nMaintain sharp, crisp and clean text and graphics with an imaging drum designed to work seamlessly with HP LaserJet toner cartridges and advanced toner formulation. Use Original HP supplies for professional-quality results.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.