‹ Prev
Next ›
HP Color LaserJet 220V Fuser Kit CE247A
2 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Color LaserJet Enterprise MFP M681f - Color LaserJet Enterprise Flow MFP M680z - Color LaserJet Enterprise MFP M680dn - Color LaserJet Managed Flow MFP M680zm - Color LaserJet Enterprise MFP M681dh - COLOR LASERJET CP4525dn - Color LaserJet Enterprise CP4525xh - Color LaserJet Enterprise M651dn - Color LaserJet Enterprise M652n - Color LaserJet CP4025n - Color LaserJet Enterprise CP4025n - Color LaserJet Enterprise CP4525dn - Color LaserJet Enterprise Flow - Color LaserJet Enterprise Flow M682z - Color LaserJet Enterprise M653x - Color LaserJet Enterprise M680f - Color LaserJet Enterprise M681dh - Color LaserJet Managed E65060dn - Color LaserJet Managed M651dnm - Color LaserJet Enterprise CM4540 - Color LaserJet Enterprise CM4540f - Color LaserJet Enterprise CM4540fskm - Color LaserJet Enterprise CP4025dn - Color LaserJet Enterprise CP4525n - Color LaserJet Enterprise Flow M680z - Color LaserJet Enterprise M651xh - Color LaserJet Enterprise M652dn - Color LaserJet Enterprise M653dn - Color LaserJet Managed Flow M680zm - Color LaserJet Managed M651xhm - Color LaserJet CP4025dn - Color LaserJet Enterprise Flow M681z - Color LaserJet Enterprise M651n - Color LaserJet Enterprise M680dn - Color LaserJet Enterprise M681f - Color LaserJet Managed E65050dn - Color LaserJet Managed M680dnm - Color LaserJet Enterprise CM4540 MFP - Color LaserJet Enterprise Flow MFP M682z - Color LaserJet Enterprise CM4540fskm MFP - Color LaserJet Enterprise Flow MFP M681z - Color LaserJet Managed MFP M680dnm - Color LaserJet CP4525dn - Color LaserJet Enterprise MFP M680f
- Color LaserJet: Flow M651N - Flow M651 - Flow M680
- HP
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Ideal for customers who print color business documents and marketing materials.
- HP Color LaserJet 220V Fuser Kit, Installation guide
£254.59
Inc. VAT £305.51
Product Details
General Information
| Compatible Or Original | Original |
| Compatibility | HP Color LaserJet CM4540 MFP/CP4025/CP4525 Supply Kits work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| OEM code | CE247A |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 483 mm |
| Depth | 190 mm |
| Height | 276 mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 483 x 190 x 276 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 483 x 190 x 276 mm |
| Package width | 483 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 276 mm |
| Package weight | 3 kg |
| Print technology | Laser |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet | 12 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
| Pallet gross weight | 263 kg |
| Package dimensions (W x D x H) | 482.6 x 190.5 x 276.9 mm (19 x 7.5 x 10.9") |
| Package weight (imperial) | 2.72 kg (6 lbs) |
| Weight (imperial) | 1.81 kg (4 lbs) |
| Retail only | N |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Box contents | HP Color LaserJet 220V Fuser Kit, Installation guide |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 856 x 760 x 2330 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 856 x 759.5 x 2329.2 mm (33.7 x 29.9 x 91.7") |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Part |
Description
Ideal for customers who print color business documents and marketing materials.\nAchieve professional colour on business documents, and get reliable cartridge performance. HP Color LaserJet print cartridges ensure you stay productive and avoid wasted time and supplies. HP cartridges are specifically designed for your printer.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.