Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Product colour | Transparent |
| Finish type | Gloss |
| Thickness | 0.075 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 380 x 217 x 112 mm |
| Package weight | 4.25 kg |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Made for the RollSeal AutoUltima and Ultima 35 Ezload Roll Laminator, Ezload Laminating Roll Films come in ready to use twin packs, colour coded and equipped with male/female plugs to make loading fully error-free. The films are available in ultra slim to heavyweight gauges.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.