Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Product colour | Transparent |
| Printing media thickness | 125 µm |
| Finish type | Gloss |
| Surface finish | Glossy |
| Roll length | 60 m |
| Thickness | 0.125 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 217 x 380 x 112 mm |
| Package weight | 5.33 kg |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
A range of high quality EZLoad films are available to complement your Ultima 35 Roll Laminator. All film is supplied in ready to use packs of two rolls, ready for error free loading.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.