‹ Prev
Next ›
GBC Peel'nStick Laminating Pouch Gloss A3 125 Micron (Pack of 100) 3747236
6 Stock Available
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 100 pouches
- 303x426mm (A3)
£428.76
Inc. VAT £514.51
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Surface finish | Glossy |
| Product colour | Transparent |
| Format | A3 |
| Thickness | 0.25 mm |
| Self-adhesive | Yes |
| Width | 303 mm |
| Height | 426 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 430 mm |
| Package height | 38 mm |
| Country of origin | China |
| Cover thickness | 125 µm |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Peel n’ Stick Laminating Pouches are ideal for creating instant, professional and eye-catching signs. The adhesive back sticks to most materials including glass, metal and board. Simply peel off the backing paper to uncover the self-adhesive layer. 125 micron gloss pouches. A3 format. Pack size: 100.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.