Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Format | A4 |
| Material | Carton |
| Product colour | Black |
| Cover weight | 250 g/m² |
| Window | No |
| Package width | 210 mm |
| Package depth | 300 mm |
| Package height | 27 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Country of origin | Egypt |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Binding Covers |
Description
With the look of real leather, LeatherGrain Binding Covers add a touch of quality to any document, while protecting its valuable contents. Available in a variety of fine colours and selected sizes, some with a pre-punched front window option, they are suitable for all binding styles.