‹ Prev
Next ›
GBC Document™ Pouch Gloss A3 125 micron Clear (100)
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 100 pouches
- 303x426mm (A3)
- StockCode: GB22071
£113.68
Inc. VAT £136.42
Product Details
General Information
| Size | A3 |
| Surface finish | Glossy |
| Format | A3 |
| Width | 305 mm |
| Depth | 0.25 mm |
| Height | 430 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Cover thickness | 125 µm |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
A convenient, everyday solution to protect and enhance valuable presentation pages, reference lists, product sheets, notices etc. 125 micron, gloss. A3 format. Pack size:100.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.