‹ Prev
Next ›
GBC Document Laminating Pouch Gloss A3 150 Micron (Pack of 100) 3200745
30 Stock Available
- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 100 pouches
- 303x426mm (A3)
£121.78
Inc. VAT £146.14
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Surface finish | Glossy |
| Format | A3 |
| Width | 305 mm |
| Depth | 0.15 mm |
| Height | 430 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Cover thickness | 75 µm |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
A convenient, everyday solution to protect and enhance valuable presentation pages, reference lists, product sheets, notices etc. 75 micron, gloss. A3 format. Pack size:100.