‹ Prev
Next ›
Fellowes Powershred Performance+ Lubricant Sheets (Pack of 10) 4025601
20 Stock Available
- Oil sheets lubricate shredder cutters and help maximise performance / prevent paper jams
- Canola (vegetable) oil based
- Easy to use: simply feed one sheet into the paper entry and run the shredder in reverse for 2-3 sec
- Easy to use: simply feed one sheet into the paper entry and run the shredder in reverse for 2-3
- Contains 10 lubrication sheets
£31.14
Inc. VAT £37.37
Product Details
General Information
| Type | Lubricant sheets |
| Material | Paper |
| Product colour | White |
| Width | 216 mm |
| Depth | 0.4 mm |
| Height | 152 mm |
| Weight | 10 g |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Accessories |
Description
*** CLEARANCE ITEM - LIMITED STOCK AVAILABILITY AT THIS PRICE ***
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.