Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Product colour | Blue |
| Material | Gel, Polyurethane |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Width | 490 mm |
| Depth | 58.7 mm |
| Height | 23.8 mm |
| Weight | 230 g |
| Dimensions (WxDxH) | 490 x 58.7 x 23.8 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Wrist Rest |
Description
Create a comfortable working environment for your employees with Fellowes Memory Foam Keyboard Rest. It is manufactured using self-adjusting memory foam that helps to relieve the aches and strains associated with extended computer use. The soft Memory Foam pillow conforms to your wrist, redistributes pressure points, ensures proper hand position when typing and retains body heat for improved circulation.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.