‹ Prev
Next ›
Fellowes Enhance Laminating Pouch A4 160 Micron Total Thickness Gloss (Pack of 25) 53962
81 Stock Available
- Premium quality ImageLast laminating pouches for superior laminating results every time
- Unique arrow directional quality mark disappears when laminated
- Ideal for notices, photos, instructions and frequently handled documents
- Enhance 80 Micron thickness - providing a basic level of document protection
- Gloss finish in A4 size
- Compatible with all popular brands of laminator
£36.34
Inc. VAT £43.61
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Surface finish | Glossy |
| Product colour | Transparent |
| Format | A4 |
| Thickness | 0.08 mm |
| Width | 210 mm |
| Depth | 1 mm |
| Height | 297 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 6 mm |
| Package height | 348 mm |
| Package weight | 320 g |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Laminating Pouch |
Description
*** CLEARANCE ITEM - LIMITED STOCK AVAILABILITY AT THIS PRICE ***
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.