15% Off
‹ Prev
Next ›
Fellowes Literature Sorter A4 36 Compartments Dove Grey 25061
Currently out of Stock
- Organize literature, mail, forms and more
- Quick and easy assembly
- Includes 36 letter- size sorting compartments
- Corrugated divider system with high strength frame
- Includes plastic finishing channels and self-adhesive labels for easy file identification
£373.26
RRP: £439.13
Inc. VAT £447.91
Product Details
General Information
| Number of shelves | 36 shelves |
| Product colour | Grey, White |
| Format | A4 |
| Width | 736.6 mm |
| Depth | 301.6 mm |
| Height | 881.1 mm |
| Weight | 13.2 kg |
| Package width | 315 mm |
| Package depth | 955 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package weight | 14.4 kg |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Sorter |
Description
- Storage unit for literature or mail - Sturdy melamine faced particle board construction with corrugated board compartments - Minimal assembly required - Individual compartment labelling areas
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.