‹ Prev
Next ›
Esselte Orgarex Dual Lateral Suspension File 330mm 220gsm 15mm Base Orange (Box 25)
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Features Push-button linking system joins files together, preventing loss of papers
- Label holder with exchangable labels for content description
- Extended capacity at base, 15 mm
- Durable wire metal bar
- Made of 100% recycled card, FSC, Blue Angel
- 3 year guarantee
- StockCode: ES21628
£136.56
Inc. VAT £163.87
Product Details
General Information
| Colour | Orange |
| Product colour | Orange |
| Width | 15 mm |
| Height | 275 mm |
| Depth | 345 mm |
| Weight | 70 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
| Brand | Esselte |
| Type | Accessories |
Description
Standard lateral suspension file (LMG) with push-button linking system made from strong paper.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.