Product Details
General Information
| Colour | White |
| Format | A4 |
| Ring shape | D-ring |
| Material | Plastic |
| Product colour | White |
| Maximum capacity | 650 sheets |
| Ring diameter | 6 cm |
| Rings quantity | 4 |
| Yes | |
| Spine width | 9.2 cm |
| Mechanism type | 4D |
| Width | 86 mm |
| Height | 318 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 86 x 288 x 318 mm |
Product Information
| Brand | Esselte |
| Type | Binder |
Description
Presentation binder with leather style, embossed eco-friendly PP foil, glued on both sides and welded at the edges for a smooth finish, without air bubbles and waves.