‹ Prev
Next ›
Epson 689 Toner Cartridge High Yield Black C13S050689
2 Stock Available
- Works with Original
- Epson
- Laser Printer: WorkForce AL-MX300DTN- - WorkForce AL-M300DTN- - WorkForce AL-MX300DNF - WorkForce AL-M300DN - WorkForce AL-M300DT - WorkForce AL-MX300DN - WorkForce AL-M300D - WorkForce AL-MX300DTN-F
- Epson
- Bold and striking shade
- Toner cartridge for striking prints
- Great level of precision
- High capacity model for better value
- Yield of approximately 10,000 pages
- For use with the AL-M300D/DN
- Ink Colour: Black
£252.03
Inc. VAT £302.44
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | WorkForce AL-MX300DTNF WorkForce AL-MX300DTN WorkForce AL-MX300DNF WorkForce AL-MX300DN WorkForce AL-M300DTN WorkForce AL-M300DT WorkForce AL-M300DN WorkForce AL-M300D |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 10000 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Japan |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 0.426 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 240 pc(s) |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Toner |
Description
Designed to provide you with rich and precise prints, Epson Toner Cartridges are perfect for people that value their documents. Working quickly with your machine, this black cartridge creates bold and striking text, and is also suitable for creating nuanced high quality greyscale. This model features a higher than average yield for the very best value for your money.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.