3% Off
‹ Prev
Next ›
Epson ERC27B Ribbon Cartridge Black C43S015366
17 Stock Available
- Works with Original
- Epson
- Impact Printer: M-290 - TM-U295 - TM-U295P
- Epson
- Will not dry out even with sporadic use
- Original ribbon for the very best results
- Keeps your cost per page extremely low
- Designed for TM-U290/II, TM-U295 and M-290 printers
- Works with your dot matrix printer to ensure results
- Black fabric ribbon for easy printing
£3.19
RRP: £3.30
Inc. VAT £3.83
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Compatibility | Epson M-290 Epson TM-U295 Epson TM-U295P |
| Print technology | Dot matrix |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Epson |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 49 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Dimensions (WxDxH) | 120 x 30 x 49 mm |
| Products per pallet | 3840 pc(s) |
| Products per pallet layer | 960 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Accessories |
Description
Genuine Epson black printer cartridge for M-290 Series kiosk printers and TM-U295 POS printers.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.