3% Off
‹ Prev
Next ›
Epson ERC22B Ribbon Cartridge Black C43S015358
71 Stock Available
- Works with Original
- Epson
- Impact Printer: M-180 - M-183 - M-185 - M-190 - M-192G - M-181 - M-180H - M-190G - M-191 - M-192 - M-182 - M-195
- Epson
- Extra strong nylon ribbon for Epson impact printers
- Rich carbon black for crisp text
- Genuine Epson product: unparalleled reliability
- Colour: Black
- Compatible with Epson M180, M182, M193 and M185
- Compatible with Epson M190, M191, M192 and M195
£2.42
RRP: £2.50
Inc. VAT £2.90
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Compatibility | Epson M180/182/183/185/190/191/192/195 |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Epson |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 10 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 4000 pc(s) |
| Products per pallet layer | 1000 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Accessories |
Description
This is a genuine black printer ribbon for Epson M180/182/183/185/ 190/191/192/195 dot matrix printers.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.