- Includes carry case
- Portable design - folds down to carry
- 6 double-sided shelves for A4 booklets and brochures
- Dimensions (assembled): W275 x D370 x H1500mm
<
>
Deflecto Double Sided Folding Stand A4 Silver DE36100
26 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Silver/Clear |
| Capacity/Pockets | 6 Pockets |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 275x370x1500mm |
| Dimensions (WxDxH) | 280x375x1500mm |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 3mm |
| Pocket Size | A4 |
| Material | Aluminium/Acrylic |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Weight | 5.862kg |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Floor Standing |
Description
Bring the Deflecto Folding Stand to your next trade fair or exposition, unfold it from the bag and you get a 1500mm tall display stand with six double-sided shelves. You can use it to stock brochures, booklets and leaflets up to A4 size and present them with a professional style to customers and visitors. Then when you are finished, simply fold it down and pack it back into the carry case.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
