41% Off
‹ Prev
Next ›
Canon Pro Luster A3+ Photo Paper (Pack of 20) 6211B008
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Smooth lustre surface
- Excellent match for PIXMA Pro printers
- Excellent fade resistance
- Blacks and white prints with even tonality
- Outstanding colour reproduction
£48.34
RRP: £82.33
Inc. VAT £58.00
Product Details
General Information
| Finish type | Satin |
| Media weight | 260 g/m² |
| Product colour | White |
| Printing media thickness | 260 µm |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 70% |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 70% |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Media size (1 slide) | A3+ |
| Media sheets per package | 20 sheets |
| Printing material brightness | 92 |
Product Information
| Brand | Canon |
| Type | Photo Paper |
Description
Achieve vivid colour and stunning monochrome photographic printing with Photo Paper Pro Luster, a professional photo paper with lustre texture for a traditional photolab look which you can create at home.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.