44% Off
‹ Prev
Next ›
Canon Glossy Photo Paper 10x15cm 170gsm (Pack of 100) 0775B003
71 Stock Available
Non-Returnable
- Works with Original
- Canon
- PIXMA: MP600 - iP5200 - iP5200R - MP500 - MP800 - iP4200 - iP6600D - MP600R - iP800
- Canon
- Glossy finish
- Excellent match for Canon ChromaLife100+ inks
- Great for regular photo printing
£15.30
RRP: £27.30
Inc. VAT £18.36
Product Details
General Information
| Finish type | Gloss |
| Media weight | 210 g/m² |
| Sheets per pack | 100 sheets |
| Printing media thickness | 210 µm |
| Width | 100 mm |
| Height | 150 mm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Printing material brightness | 94 |
Product Information
| Brand | Canon |
| Type | Photo Paper |
Description
Glossy photo paper for printing everyday photographs and reprints with photo-lab quality. "Everyday Use" photo paper provides economical way to produce your holiday photos with glossy finish at home.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.