Product Details
General Information
| Finish type | Satin |
| Media weight | 260 g/m² |
| Paper size | A4 |
| Sheets per pack | 20 sheets |
| Printing media gloss level | Semi |
| Width | 210 mm |
| Height | 297 mm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Media sheets per package | 20 sheets |
Product Information
| Brand | Canon |
| Type | Photo Paper |
Description
Canon's Photo Paper Plus Semi-gloss, is a satin finish paper with the texture of real photographic paper. This high quality paper produces brilliant photographs with reduced glossiness for a softer finish.